Csillag a csillagok és a csata a jegyet Rio. A prágai maraton jön

Ebben az évben 10 600 versenyző versenyez az Óváros tértől, beleértve 79 elit sportolót, rekordszámot. Ez nem véletlen; nemcsak a cseh futók fognak törekedni az olimpiai határ elérésére. “A vasárnap is fontos lesz Brazília, Mongólia, Izrael, Finnország vagy Kirgizisztán futóinak” – mondta Jan Moberly, az elit futók vezetője, 33 sportoló törekszik Prágába, Prágába.

otthoni versenyzők. Eva Vrabcová-Nývltová, egy sikeres sífutó, azt mondta, hogy ebben az évben összpontosít az atlétikára – és a vasárnap döntő fontosságú lesz neki.Ez az egyetlen prágai maraton, amelynek egyetlen esélye van arra, hogy megfeleljen a Rio határértékének, de még soha nem volt ilyen.

“Nem vagyok teljesen korlátozva a korlátra” – mondta. „Az aggodalmak egy kicsit rágódnak, mert a maraton rendellenes. Az első alkalommal futás egy kicsit aggódik. Az elsőbbség azonban az, hogy várom. ”

A női A-limit sportos egyesület 2:35 óra. A Vrabcová Nývltová mellett Monika Preibischová és Ivana Sekyrová is törekszik az olimpiára. ha egyszer megkapod az olimpiai játékokat, újra akarod.Bár 2012-ben Londonban nem voltam jól, meleg voltam, és nem is tudtam megtenni, amúgy is szeretnék visszatérni a játékba – mondta Kreisinger, aki Tenerifére készül a prágai maratonon. – De nagyon nehéz lesz. A határ fél és fél nehezebb, mint a személyiségem. ”

A verseny fő kedvencei külföldről érkeznek. A nyertes Kenij Felix Kandie, a 2010-es Eliud Kiptanui bajnok, akit még 2:05:39, vagy Patrick Terer, aki két évvel ezelőtt nyert. női futó Etiópiából.Biruktayit Degefa Eshetu nyerte meg az idei maratonot Houstonban, honfitársa, Marta Lema ismét személyes feljegyzést tett Siamena 2:24:32-ben. . És Carlo Capalbo, a RunCzech Szervező Bizottságának alapítója és elnöke várakozással tekint: “Ha az időjárás kedvező, várjuk a nagyszerű időket.” és a hőmérséklet körülbelül 20 fok.